Vyhľadávanie

Paleo recepty

Prosím vyberte si kategóriu:

Raňajky
Polievky
Hlavné jedlá
Studené jedlá
Dezerty

 

 

 

Banánové palacinky

Fantastický dezert bez múky, bez mlieka a bez cukru, ľahko stráviteľný a neuveriteľne chutný. 

Potrebujeme:

1 konzerva kokosového mlieka
2 banány
3 vajíčka
kokosový tuk na pečenie
ovocie na dochutenie

Postup: Banány, vajíčka a kokosové mlieko rozmixujeme. Na rozohriatom kokosovom tuku pečieme palacinky z obidvoch strán do zlatista.

 

 

Koláč 4x4

Tento dezert neobsahuje múku ani pridané cukry a sladidlá, má veľmi ľahko zapamätateľný postup aj ingrediencie. Raz za čas môže byť skvelým spestrením nízkosacharidového jedálnička. Samozrejme ho neodporúčame ako hlavné jedlo, ani ako každodennú rutinu.

Potrebujeme:

4 jablká
4 mrkvy
4 vajíčka
4 polievkové lyžice mandľovej alebo kokosovej múky
4 kávové lyžičky škorice
1/4 kg masla (250gr)

Postup: Jablká a mrkvu postrúhame, maslo roztopíme, vajíčka (bielka) môžeme ale nemusíme vyšľahať. Zo všetkého urobíme cesto, položime na plech vymastený kokosovým tukom. Pečieme cca 25 minút,  pri teplote 170-175 stupnov, podávame s domácou plnotučnou šľahačkou a čučoriedkami.

 

Oveľa viacej receptov nájdete v našej novej knihe, Moderné paleo za 28 dní. Obsahuje kompletný stravovací plán podľa princípov paleo na 4 týždne, vrátane nákupných zoznamov a praktických odporúčaní (kúpiť tu). V prípade, že chcete vyskúšať paleo, ale nemáte čas si doma variť, vyskúšajte naše paleo krabičky – čerstvá celodenná strava pripravená podľa princípov paleo (objednať tu).