Vyhľadávanie

Prechod na klasické paleo

Kliknutím na jednotlivé fázy prechodu na klasické paleo sa zobrazí viac informácií:

Prechod na paleoPrechod na paleoPrípravaPrechodTestovanie

 

Prípravná fáza môže trvať toľko, koľko potrebujete, avšak "netrpezliví" ju môžu stihnúť aj za 2 - 3 dni. Počas prípravnej fázy odporúčame:

  1. Dojedzte zásoby neolitických potravín s nízkou trvanlivosťou (chlieb, margarín, fazuľovú polievku v chladničke, ...).
  2. Trvanlivé neolitické potraviny (ryža, cestoviny, kukurica v konzerve, ...) zhromaždite, ideálne schovajte, v byte na jednom mieste, aby vás počas 4 týždňov prechodu nerušili. Po ukončení prechodu sa rozhodnete, čo s nimi.
  3. V pokoji popremýšľajte, ako sa budete počas 4 týždňov prechodu stravovať. Predovšetkým prvé dva týždne prechodu sú kritické, je preto dôležité, aby ste mali naplánované riešenie všetkých situácií, v ktorých sa bežne v priebehu dňa nachádzate. Napríklad: "ráno si nebudem môcť kúpiť zvyčajnú bagetu v bufete, cez obed v jedálni si nemám možnosť kúpiť zeleninový šalát bez cukrovej polevy, na olovrant si v bufete nemám čo kúpiť".
  4. Veľmi častým riešením je nakupovať a variť si všetko jedlo doma a do práce si nosiť so sebou potravinové dózy. V prípade takéhoto scenáru je potrebné zistiť, či si prinesené jedlo máte kam uložiť a či si ho máte kde zohriať.
  5. Prehľad a zloženie jedálneho lístka sa nachádza v sekcii "Zloženie paleo jedálneho lístka". Spravte si výlet do vášho supermarketu a prejdite si jeho sortiment z tohto hľadiska. Možno zistíte, že potrebujte identifikovať nových "dodávateľov" - mäsiarstvo, zeleninovú tržnicu či bio obchod.
  6. Ak máte všetko rozmyslené a naplánované, spravte si veľký nákup. Prechod na paleo bude pravdepodobne znamenať zásadnú zmenu vášho jedálneho lístka, je preto potrebné, aby ste mali k dispozícii čo najpestrejší výber potravín.