Vyhľadávanie

Liečba kvasinkových infekcií stravou

Ľudský organizmus existuje v prirodzenej symbióze s rôznymi druhmi mikroorganizmov - v jeho tkanivách sa nachádza množstvo rôznych druhov kvasiniek či baktérií, ktoré v malých množstvách toleruje. Ak sa premnožia, vzniká riziko plesňových a kvasinkových infekcií (kandidózy, mykózy).

 

Prečo sa kvasinky a plesne dokážu premnožiť?

Náš organizmus sa dokáže efektívne zbaviť premnožených mikroorganizmov, pokiaľ ich zbytočne neprikrmujeme vysokou krvnou glukózou. V prípade vysokého príjmu sacharidov a dlhodobo vysokej hladiny krvnej glukózy sa zrazu aj k týmto mikroorganizmom začína dostávať nadmerné množstvo glukózy - ich prirodzenej potravy.

Pri denných vysokých dávkach sacharidov sa mnohé z týchto mikroorganizmov (plesní, kvasiniek) môžu premnožiť, čo môže viesť k rozmanitým zdravotným komplikáciám. Autori protiplesňovej diéty uvádzajú ako následok premnoženia týchto mikroorganizmov neuveriteľne širokú paletu problémov - od častých prechladnutí až po rakovinu. Najzreteľnejším problémom sú však zvyčajne plesňové a kvasinkové kožné ochorenia.

Vplyv paleo stravy na kvasinkové infekcie

Jedálny lístok podľa princípov paleo obsahuje nízke množstvá sacharidov a tým zabraňuje tvorbe prebytočnej krvnej glukózy. To znamená, že mikroorganizmy nemajú dostatok potravy na to, aby sa nekontrolovane premnožili. Nízky príjem sacharidov v potrave tak prirodzene lieči a chráni pred vznikom plesňových a kvasinkových ochorení.

Chronické kvasinkové a plesňové infekcie je možné systematicky a dlhodobo riešiť zmenou stravy. Ak máte záujem, na základe vášho zdravotného stavu a krvných výsledkov vám radi vypracujeme individuálny nutričný plán. Objednajte sa teraz, napíšte na info@paleo.sk.